slideslideslideslide

Novinky

Sedem tipov, ako prežiť zvyšok prázdnin

10.8.2015

Letné prázdniny sa pomaly chýlia ku svojmu koncu a vy opäť môžete mať pocit, že to boli len prázdne dni. Ako ich napochytro ešte zmysluplne prežiť?

1. Zoberte do rúk knihu. Čítanie rozširuje obzory, pomáha so slovnou zásobou, zlepšuje predstavivosť. Vedci by povedali, že znižuje stres a napätie, skvalitňuje písomné vyjadrovanie a posilňuje analytické myslenie.
2. Športujte. Áno, už to znie ako fráza, ale treba sa hýbať. Čím neskôr začnete, tým horšie. Predchádzajte chorobám a buďte fit.
3. Začnite premýšľať nad svojou budúcnosťou. Doma či v prírode je vhodný čas uvažovať, ako ďalej – čo chcem v živote dosiahnuť? A ako? Môže vám poradiť Ján Košturiak či Štefan Kassay.
4. Navštívte ľudí, na ktorých ste zabudli. Ak ste sa ešte nevenovali starým rodičom, súrodencom či priateľom, využite voľný čas, ktorým vám ešte na pár dní ponúkajú tohoročné letné prázdniny.
5. Vypnite mobil, tablet, počítač. A iné prístroje. Nech vaše oči uvidia aj niečo iné, ako len modré žiarenie. Všimli ste si, ako je na svete krásne? Ak sme vás nepresvedčili my, nech vás presvedčí aspoň Tomáš Klus. Aj on už o tom spieva.
6. Študujte. Nemusíte si kaziť voľno tým, čo vás nebaví. Ale venujte sa tomu, čo máte radi – je to fyzika? Chémia? Právo? Alebo možno umelá inteligencia? Výber je na vás, ale – študujte. Dnes to ide aj online.
7. Oddychujte. Čaká vás školský rok a nové povinnosti. Teraz je čas načerpať sily. Dobite baterky a od septembra zas na to šliapnite.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho. Ak by ste radi pridali iné tipy na dobré prežitie zvyšných prázdnin, napíšte nám na matus(a)eductech(bodka)sk.