slideslideslideslide

Novinky

Technická olympiáda 2023: Na Katedre techniky v Nitre sme spoznali víťazov

17.5.2023

technická olympiáda 2023, víťazi

Cesta za víťazstvom je dlhá. Po okresných a krajských kolách Technickej olympiády sa v stredu 17. mája zavŕšilo zápolenie medzi mladými technikmi na Slovensku. Celoštátne kolo v Nitre rozhodlo o tom, kto najlepšie zvládol nielen teoretickú, ale aj praktickú časť. Tá pozostávala z vytvorenia pohyblivej naklonenej roviny, pričom hodnotiaca komisia posudzovala dodržanie rozmerov, čistotu opracovaných dielcov, kvalitu kovových prvkov a celkovú funkčnosť.

Technická olympiáda 2023: Výsledky celoštátneho kola

A tu už máme víťazov:

1. ZŠ Radošina: Dominik Brezina, Bogdan Fediushin (učiteľka Alena Španková)
2. ZŠ Leopoldov: Lýdia Šándorová, Filip Harsányi (učiteľka Ľubica Holanová)
3. ZŠ Stropkov (Mlynská): Barbora Glusová, Nikolas Otrošina (učiteľka Viera Štafurová)

Najlepším mladým technikom na Slovensku srdečne blahoželáme!

technická olympiáda

Eductech: Hrdý partner Technickej olympiády

Nezisková organizácia Eductech, na ktorej čele stojí PaedDr. Silvia Manduľáková, PhD., (kandidátka na Slovenku roka, za ktorú môžete hlasovať) je už niekoľko ročníkov hrdým partnerom Technickej olympiády. Sme preto veľmi radi, že sme mohli oceniť víťazné dvojice viacerými hodnotnými odmenami, či už externým diskom, smarthodinkami a bezdrôtovými reproduktormi. Nositeľom zlatej medaily sme venovali tablet Samsung spolu s nádhernou mašinkou JBL Charge 5. 

Ďakujeme UKF v Nitre a tamojšej Katedre techniky a informačných technológií za skvelý priebeh celoštátneho finále Technickej olympiády a žiakom za ich záujem o rozvoj svojich manuálnych zručností. Najväčšia vďaka po dnešku však smeruje k tým, ktorí ich po celé roky vedú: učiteľom. Nebyť ich nadšenia, snahy, zháňania materiálu a vybavovania dielní, by sme tu neboli. Takže: veľké ĎAKUJEME!

foto: Eductech, UKF/Miroslav Šebo