slideslideslideslide

Novinky

Cyril Melničák: Finančné náklady prevyšovali moje možnosti. Eductech mi splnil môj sen

15.3.2023

Učiteľovi a spisovateľovi Cyrilovi Melničákovi, ktorý mapuje nepoznané zákutia Vranova nad Topľou a Zemplína, nezisková organizácia Eductech podporila vydanie troch publikácií. Okrem iného to znamená aj to, že sme hrdí Vranovčania a vnímame, že je dôležité pôsobiť v regióne, odkiaľ pochádzame a ten rozvíjať. Je čas podávania 2% z daní. Nech vám svedectvo Cyrila Melničáka pomôže dobre sa rozhodnúť, ako vyplníte vaše vyhlásenie. Ďakujeme za vašu podporu!

cyril melničák

Mojím snom bolo spracovať niekoľkoročné bádanie v oblasti genealógie, demografie a histórie mesta Vranov nad Topľou do knižnej podoby. Finančné náklady v tom čase prevyšovali moje možnosti. Vtedy som ešte nemal skúsenosti s podporou začínajúcich autorov, kým som na internete nenašiel neziskovú organizáciu, ktorá podporuje edukačné projekty. Skúsil som požiadať o finančnú dotáciu a podarilo sa. Po uzavretí zmluvy udalosti nabrali rýchly spád a môj sen sa splnil.

Dnes mám za sebou sedem knižných titulov, z toho tri podporila nezisková organizácia Eductech. Podporili ma, aj keď v čase pandémie boli iné projekty pozastavené. Naša spolupráca pokračuje aj naďalej a ja verím, že s ich finančnou pomocou vyjdú aj ďalšie knihy.

Aj touto cestou sa chcem poďakovať manažmentu neziskovej organizácie Eductech.

Mgr. Cyril Melničák