slideslideslideslide

Novinky

Eductech je hrdým partnerom Technickej olympiády. Aj týmto spôsobom podporujeme vzdelávanie detí

29.4.2021

Technická olympiáda (TO) je súťaž určená žiakom 5.-9. ročníka základných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií, ktorá svojím obsahom motivuje žiakov k tvorivej činnosti. Eductech sa ako po iné roky, aj v roku 2021 stal hrdým partnerom a podporovateľom jedinej Technickej olympiády na Slovensku. Rozhodli sme sa odmeniť víťazné dvojice na prvých troch priečkach. Každý z víťazov dostane skvelé darčeky, ktoré podporujú technické a manuálne zručnosti, šport a pohyb, ale aj zábavu a relax. 

Aby sme mohli aj naďalej podporovať Technickú olympiádu, potrebujeme aj vašu pomoc – venovaním dvoch percent z vašej zaplatenej dane. Vy nič nestrácate, my vďaka vám veľa získame – pre podporu technického vzdelávania na Slovensku. Počas svoje desaťročnej existencie sme podporili slovenské školy sumou prevyšujúcou 40 000 eur. Ak si podľa vás technické vzdelávanie zaslúži viac, neváhajte nám poslať vaše dve percentá. Ďakujeme! 

Technická olympiáda vyvrcholí už 5. mája 2021

Technická olympiáda má dve kategórie (kategória B pre 5. – 7. ročníky ako súťaž jednotlivcov, kategória A pre 8.- 9.ročníky ako súťaž dvojíc). Súťaž je organizovaná v 4 kolách (školské, okresné, krajské, celoštátne)!, pričom kategória B končí určením víťaza krajského kola. 

Už 11. ročník celoštátneho kola Technickej olympiády sa uskutoční online cez platformu EduPage dňa 5. mája 2021. Slávnostné vyhodnotenie výsledkov sa bude konať deň nato 6. mája 2021 cez videokonferenčný hovor Zoom. Celoštátneho kola sa zúčastnia šestnásti žiaci z 8 krajov, ktorí súťažia ako dvojice. Žiakov 8. a 9. ročníka základných škôl (a príslušných ročníkov 8 ročných gymnázií) čaká teoretická aj praktická časť.

Môžete si prečítať rozhovor so zakladateľkou neziskovej organizácie Eductech a jej riaditeľkou PaedDr. Silvou Manduľákovou, PhD.: “Hlavné ťažisko predmetu je vyučovať prakticky. Učitelia stále narážajú na jeden problém: vybavenosť, materiálno-didaktické pomôcky, deti po 13-tom roku nemajú veľký záujem o techniku, 9. ročníky sú už sústredené na Monitor 9 a na prijímacie skúšky. V končiacich ročníkoch na ZŠ sa už profesijná orientácia mladého človeka nedá výrazne ovplyvniť.”

Nezabudnite nás podporiť 2% z dane. Ďakujeme!

 

Čo sme pripravili pre víťazov Technickej olympiády?

Prvé miesto na Technickej olympiáde 2021

Herná konzola Nintendo Switch s Joy-Con v2
Fyzikálne laboratórium pre pokročilých 
Elektronická stavebnica Boffin 750
Prenosný reproduktor JBL CLIP 3 

Druhé miesto na Technickej olympiáde 2021

Hoverboard 
Programovanie hier – hráš sa a programuješ Gamer Kit 
Elektronická stavebnica Boffin 750
Prenosný reproduktor JBL CLIP 3  

Tretie miesto na Technickej olympiáde 2021

Little Bits – sada pre vynálezcov 
Elektronická stavebnica Boffin 750
Prenosný reproduktor JBL CLIP 3 
DaVinciho katapult
 
 
Sledujte s nami Technickú olympiádu a zistite, kto je najlepší mladý technik na Slovensku!
 

Na záver vás prosíme ?? o podporu našej organizácie dvoma percentami z vašej zaplatenej dane.

Ďakujeme! 

Návod, ako na to, nájdete tu. ?

 

A tiež sa môžete pridať na odber nášho newslettra, ? 

v ktorom príležitostne zasielame odkazy na naše zaujímavé články ?