slideslideslideslide

Novinky

SÚŤAŽ: Najkrajšia prezentácia technickej pamiatky – vyhodnotenie súťaže

8.7.2016

Súťaž o najkrajšiu prezentáciu technickej pamiatky, ktorú zorganizovala organizácia Eductech, pozná svojich víťazov.

1. Súkromné bilingválne gymnázium: Vodná elektráreň v Ľubochni

2. ZŠ Sačurov – za najviac prihlásených príspevkov žiakov

3. súrodenci Bachárovci – prezentácia mlynu v Jelke a barokového mosta v Kráľovej pri Senci

Výhercom gratulujeme!

Hydroelektráreň v ĽubochniA máme tu aj súťažné video zo Súkromného bilingválneho gymnázia v Ružomberka, kde sa prihlásili študenti 1.A ročníka triednej pani učiteľky Haluškovej. Prezentácii nechýba šťava, reálne zábery, dokonca preklad do angličtiny, no ani selfie tyč 🙂

#eductech #sutaz #technickapamiatka

Posted by EDUCTECH,n.o. on Thursday, June 2, 2016

Na prvej priečke sa umiestnili študenti zo Súkromného bilingválneho gymnázia v Ružomberku, ktorí pod vedením pedagogičky Kristíny Haluškovej pripravili video o historickej technickej pamiatke v Ľubochni. „Konkrétne ide o hydroelektráreň, ktorá bola postavená v rokoch 1903-1904. Táto pamiatka nás zaujala najmä kvôli tomu, že v tej dobe sa energia získaná touto elektrárňou používala na elektrifikovanie lesnej železnice, čo predstavovalo unikát v stredoeurópskom meradle.“ Hodnotiaca komisia ocenila nielen výber pamiatky či jej zaujímavé spracovanie vo forme videa, ale aj to, že ju pripravili aj v anglickom jazyku. Prvá cena putuje do Ružomberka!

Na druhom mieste sa umiestnila ZŠ Sačurov, pretože jej žiaci prihlásili najviac príspevkov, ktoré pripravili na hodinách informatiky. Ďakujeme teda za iniciatívu nielen im, ale taktiež pedagogickému vedeniu. Školákom sa páčila hvezdáreň v Hurbanove, Trenčianska elektrická železnica, mlyny v Holíči či Jelke, solivar v Prešove, Dubnické opálové bane alebo cukrovar v Sládkovičove.

Ako tretí zvíťazili súrodenci Bachárovci. Šiestačka Nina rada súťaží: na matematickej a dejepisnej olympiáde sa tento rok umiestnila ako druhá najlepšia v okrese Senec. Okrem toho navštevuje ZUŠ – rovnako 6. ročník. Rada číta, maľuje, zaujíma ju aj programovanie počítačových hier. Neprekvapuje, že rada číta časopis ABC, v ktorom sú vystrihovačky papierových modelov – sama totiž nielenže pripravila prezentáciu kolového mlynu v Jelke, kde sa chodia kúpavať, ale okrem neho vymyslela aj papierovú vystrihovačku s originálnym návodom. Skvelé, kreatívne, krásne! Našej súťaže sa zúčastnil aj Ninin brat Alexander, ktorý prihlásil barokový most v Kráľovej pri Senci, na ktorom sa rád bicykluje. Oceňujeme, že si súrodenci všimli technické pamiatky, ktoré sa nachádzajú v ich okolí a sú späté aj s ich rodinným životom.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili, želáme im veľa ďalších úspechov – a môžete sa už teraz tešiť na ďalšie súťaže, nápady a projekty, ktoré Eductech pripravuje!